Ana içeriğe atla

ASBÜ-SİM tarafından yürütülen “Türkiye’de Kamuda Sosyal İnovasyon – Girişimcilik Eğilimi ve Toplumsal Etkileri” isimli proje kapsamında 18-20 Haziran 2019 tarihleri arasında bir eğitim programı düzenlenmiştir.

Açılış konuşmasını Merkez Müdürü Doç. Dr. Erdal Akdeve’nin yapmış olduğu “Sosyal Etki Analizi” başlıklı eğitim programına çeşitli kamu kurumlarından katılım sağlanmıştır. Eğitim kapsamında Yeni Kamu Yönetimi yaklaşımında önemli bir yer teşkil eden sosyal etki analizi eğitimi katılımcılarla birlikte ele alınmıştır. Söz konusu eğitimle sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon noktasında kurumların etkinlik ve performansının olumlu yönde etkilenmesi amaçlanmıştır.

Üç gün süren eğitim programı kapsamında sosyal etki analizinin niteliğine dair bilgi verilmesinin yanı sıra konular interaktif bir şekilde tartışılmıştır. Bununla birlikte, bu alanda var olan diğer metotlar konuşulmuş, güncel bir uygulama olan R Programı ile Veri Analizi konusu işlenmiştir. Böylelikle projede önemli bir yere sahip olan kamu personellerinin eğitimi tamamlanmıştır. Eğitim sonunda katılımcılara ASBÜ-SİM tarafından katılım belgesi verilmiştir.

 

....