Ana içeriğe atla

TÜBİTAK 3005 Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Yenilikçi Çözümler Araştırma Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen ve ASBÜ-SİM tarafından yürütülen “Sivil Toplum Sektörü ve Toplumsal Etki: Sosyal Etki Değerlendirmede Yenilikçi Model Projesi” kapsamında sosyal etki değerlendirmesinin ve buna yönelik katılımcı politika kurulmasına yönelik “Katılımcı Politika Geliştirme Platformu Çalıştayı”, 28 Şubat Çarşamba günü üniversitemiz Sezai Karakoç Salonu’nda gerçekleşti.

Çalıştay programı, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve ASBÜ-SİM Müdürü ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Erdal Akdeve’nin açış konuşmalarıyla başladı. Rektör Arıcan konuşmasında, sivil toplum sektörüne dönük yenilikçi yaklaşımlar geliştirmenin ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Proje yürütücüsü Prof. Dr. Erdal Akdeve ise konuşmasında yürütülen proje hakkında bilgi vererek, proje kapsamında 1309 dernek ve vakfa uygulanan anket verilerine ilişkin bilgiler paylaştı.

Sosyal Etki Değerlendirmede Yenilikçi Model Projesi kapsamında düzenlenen çalıştay programı; dernek, vakıf ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Çalıştayda ülkemizde politika geliştirmeye yönelik katılımcı platformların yapısı ve etkisine dair durum tespiti ve çözüm önerilerine ilişkin odak grup çalışmaları yapıldı.

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.