Ana içeriğe atla

Haberler

TEKNOV Bahar Seminerleri 2021/4: Elektronik Haberleşmede Yerel Girişimci Kapasitesi

TEKNOV Bahar Seminerleri'nde bu hafta Dr. Gazali Çiçek "Elektronik Haberleşmede Yerel Girişimci Kapasitesi" konusunda sunumunu gerçekleştirmiştir. 

Önümüzdeki haftalarda devam edecek Seminer Programını buradan kontrol edebilirsiniz. 

Seminer programı ASBÜ YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. 

 

TEKNOV Bahar Seminerleri 2021/3: Üniversite-Sanayi İş Birliği: Teknoloji Transfer Ofisleri

TEKNOV Bahar Seminerleri'nde bu hafta Dr. Ahmet Rıza Balım "Üniversite-Sanayi İş Birliği: Teknoloji Transfer Ofisleri" konusunda sunumunu gerçekleştirmiştir. 

Önümüzdeki haftalarda devam edecek Seminer Programını buradan kontrol edebilirsiniz. 

Seminer programı ASBÜ YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. 

 

 

Sosyal Etki Analizi Eğitimi

ASBÜ-SİM tarafından yürütülen, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ASBÜ-SİM Etki Lab Projesi kapsamında "Sosyal Etki Analizi Eğitimleri"nin ilk modülü 24 Şubat 2021 Çarşamba günü başlamıştır. Eğitim programı kapsamında "Sosyal Etki Değerlendirme ile İlgili Temel Kavramlar ve Değerlendirme Yaklaşımı", "Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi" ve "Merkezden Yerele Sosyal Etki Değerlendirmesi" başlıklı konular tamamlanmıştır. 

 

Sivil Toplum Vizyonu ve Strateji Belgesi Projesi Paydaş Analizi Eğitim Programı İkinci Gün

ASBÜ-SİM tarafında yürütülen “Sivil Toplum Vizyonu ve Strateji Belgesi Projesi”nin Paydaş Analizi Eğitim Programının ikinci gününde katılımcılarla bir araya gelinerek eğitime devam edilmiştir. Uygulamalı çalışmaların yer aldığı eğitim interaktif bir şekilde devam etmiş ve önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek toplantılar için ön hazırlık oluşturmuştur. 

Stratejik Planlama ve Performans Yönetimi konusunda eğitim verilmiş ve Paydaş Analizi ile Senaryo Uyarlaması ve Gelecek Tasarımı konularında grup çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 

 

Sivil Toplum Vizyonu ve Strateji Belgesi Projesi Paydaş Analizi Eğitim Programı

ASBÜ-SİM tarafında yürütülen “Sivil Toplum Vizyonu ve Strateji Belgesi Projesi”nin Paydaş Analizi Eğitim Programı Rektörümüz Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan Kılıç’ın açılış konuşmalarıyla başlatılmıştır.

STK-Üniversite-Kamu iş birliğiyle yürütülen projede sivil toplumun mevcut durumun tespiti ve geleceğine dair projeksiyon tasarımı gerçekleştirilmiş olacaktır.

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik MDP Aracı Kurumlar Buluşması

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik MDP kapsamında aracı kurumlar bileşeninde proje yürütmekte olan kurumların tanışması, projelerini tanıtmaları ve iş birliği alanlarının tartışılması amaçlarıyla 11 Kasım 2020 tarihinde bir toplantı düzenlenmiş ve ASBÜ-SİM tarafından yürütülen ASBÜ-SİM Etki Lab projesinin amacı, f

Sosyal Girişimcilik Eğitimi

ASBÜ-SİM ekibi ve ASİGM tarafından 2 Kasım 2020 tarihinde Sosyal Girişimcilik eğitimi tamamlanmıştır. Öğrenciler tarafından oldukça ilgi gören eğitimin ardından yaklaşık 70 kişinin katıldığı bir çalışma grubu oluşturulmuş ve devam edecek olan etkinlikler hakkında bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. 

.

 

Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi Kuruldu

Sistem ve Jenerasyon Derneği tarafından yürütülen, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ni (ASBÜ) temsilen Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (ASBÜ-SİM) proje ortağı olarak yer aldığı ASİGM Projesinin amacı, Ankara’daki gençlere sosyal inovasyonu aşılamak olacak. Ayrıca bu alanda ilerlemek isteyen gençlere rehberlik ederek Ankara’daki sosyal girişimcilik ve inovasyon uygulamalarının artırılmasında etkin rol almış olacak.

Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi ASBÜ Yerleşkesinde Kuruluyor

Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi ASBÜ Yerleşkesinde Kuruluyor!

Sistem ve Jenerasyon Derneği tarafından yürütülen, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ni (ASBÜ) temsilen Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (ASBÜ-SİM) proje ortağı olarak yer aldığı ve ASBÜ yerleşkesinde uygulanacak olan "Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi Projesi"nin Ankara Kalkınma Ajansı, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir.

ASBÜ-SİM Etki Lab Projesi

ASBÜ SOSYAL ETKİ ANALİZİ LABORATUVARI KURULUYOR

Sosyal İnovasyon Merkezi (ASBÜ-SİM) ekibi tarafından hazırlanan “ASBÜ-SİM Etki Lab Projesi"nin Ankara Kalkınma Ajansı 2019 Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir. Proje uygulama süreci, Altındağ Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilecektir.

 

TEKNOV Seminerleri Online Devam Ediyor!

Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen olan Teknov Seminerleri eğitime verilen üç haftalık aranın ardından kaldığı yerden online olarak devam ediyor. 

7 Nisan Salı günü BTK Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek'in "Elektronik Haberleşmede Yerli Üretim" başlıklı konuşması dinleyicilerin online katılımı ile gerçekleştirildi. 

 

Evde Online Hayat!

Covid-19 salgını sebebi ile #evdekal'mamız gereken şu günlerde birçok kurum online olarak paylaşımlarını bizler için açtı. Hepimize iyi geleceğini düşündüğümüz bazı paylaşımları sizler için derledik. 

 

Kitap ve Dergi

ASBÜ SOSYAL İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ (ASBÜ SOSYOKENT) KURULMASINA İZİN VERİLDİ

ASBÜ SOSYOKENT TGB’nin 24/10/2019 tarih ve 30928 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 1693 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kanunu kapsamında ASBÜ öncülüğünde ve ODTÜ, STM A.Ş., Güven Hastanesi, ODTÜ Teknokent ve Altındağ Belediyesi ortaklığıyla kurulmasına resmen izin verilmiştir.

"Sosyal Girişimcilik ve Liderlik Programı” Proje Sunumu Etkinliği

Müfredat dışı eğitim kapsamında ASBÜ-SİM ile Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğunun birlikte yürüttüğü, 4 Mart 2019 tarihinde başlamış olan “Sosyal Girişimcilik ve Liderlik Programı”nın teori ayağının ardından, programın diğer bir ayağı olan fikir ve/veya projenin sunumuna ilişkin etkinliği 27 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Programa katılan kişilerin program boyunca üzerine düşündükleri proje ve/veya fikirlerin sunumu, değerli hocalarımız tarafından değerlendirildi.

Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağ Yapısı Açılış Toplantısında Gerçekleştirilen Mini Anket Sonuçları

16 Nisan 2019 Salı günü Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirilen "Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağ Yapısı: Araştırma Altyapısı Geliştirilmesi Projesi " açılışı kapsamında mini anket düzenlenmiştir. 

ASBU-SIM%20Anket%20Sonuclari.pdf

 

"Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağ Yapısı: Araştırma Altyapısı Geliştirilmesi Projesi" Açılış Toplantısı

ASBÜ-SİM tarafından gerçekleştirilen Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağ Yapısı: Araştırma Altyapısı Geliştirilmesi Projesi " açılış toplantısı 16 Nisan 2019 Salı günü Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Barca ve ASBÜ-SİM Danışma Kurulu üyelerinin katılımlarıyla Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirilmiştir.

ASBÜ-SİM’in Ankara Kalkınma Ajansı Tarafından Onaylanan “Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağyapısı: Araştırma Altyapısı Geliştirilmesi Projesi" İçin Sözleşme İmzalandı

ASBÜ-SİM ekibi tarafından hazırlanan ve 2018 Yılı Fizibilite Desteği kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan "Ankara Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Ağyapısı: Araştırma Altyapısı Geliştirilmesi Projesi" için 29.01.2019 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.